Zodra de naam Swarovski aan een sneaker hangt, weet je dat je iets bijzonders en luxe kunt verwachten. Deze nieuwe samenwerking met Nike is daar geen uitzondering op. De twee brengen dit najaar namelijk twee nieuwe sneakers uit, allebei in dezelfde diepe blauwe “Blue Force”-kleur en voorzien van subtiel geplaatste Swarovski-kristallen. Geen glitterbom, geen schreeuwerige kleuren, maar juist een stijlvolle, moderne upgrade van twee populaire hardloopschoenen.

De Pegasus en Vomero Plus zijn op zichzelf al twee van Nike’s meest comfortabele runners, maar in deze collab krijgen ze ineens een compleet andere vibe. De colorway voelt fris en krachtig tegelijk, en het hoogtepunt blijft natuurlijk de Swooshes vol Swarovski-kristallen: sprankelend genoeg om op te vallen, maar precies subtiel genoeg om niet “over the top” te worden.

Zowel de Swarovski x Nike Pegasus Premium "Blue Force" als de Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns "Blue Force" worden naar verwachting op 12 december gedropt en komen allebei met een luxe zwarte dustbag met Swarovski-branding. Het prijskaartje is misschien wel een dingetje: beide sneakers kosten 300 euro per stuk.

Koop hier de Swarovski x Nike Pegasus Premium en Vomero Plus

Dec
04
Swarovski x Nike Pegasus Premium "Blue Force"

Swarovski x Nike Pegasus Premium "Blue Force"

IM7384-499
Alle verkooppunten
Dec
04
Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns "Blue Force"

Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns "Blue Force"

IM7389-499
Alle verkooppunten

Tweemaal blauw, tweemaal schitterend

De Pegasus staat al bekend om zijn waanzinnige demping, dankzij drie lagen onder je voet: ZoomX, ReactX en een sculpted Air Zoom unit die er bijna uitziet alsof hij beweegt terwijl je stilstaat. In deze collab wordt dat moderne, technische design gecombineerd met een rijke mix van donkerblauw, turquoise en metallic tinten.

Op de foto’s zie je meteen hoe verfijnd deze Swarovski x Nike Pegasus Premium "Blue Force" is opgebouwd: een superluchtige bovenkant met verschillende texturen, golvende overlays langs de zijkanten en een Swoosh die volledig is ingelegd met Swarovski-kristallen. Dat laatste is duidelijk het hoogtepunt, vooral omdat het maar op één plek is toegepast. Daardoor blijft de sneaker strak en modern, zonder dat het een volledige “bling-sneaker” wordt.

In het donker komt er nog een verrassing bij: bepaalde accenten op het bovenwerk lichten op, waardoor de sneaker zelfs bij weinig licht zichtbaar blijft. De Pegasus wordt geleverd met een luxe zwarte dustbag met Swarovski-label, precies zo’n detail dat je verwacht bij een high-end collab.

De Vomero Plus gaat nóg meer richting comfort. Aan de dikke middenzool zie je meteen dat je hier een echt kussen onder je voeten hebt, want de volledige zool bestaat uit zacht ZoomX foam. Op de foto’s valt vooral de dikke zool op, met die bijna vloeibare golfvormen die de sneaker een premium uitstraling geven.

Het bovenwerk is gemaakt van zacht en flexibel mesh dat verrassend luchtig oogt. De kleurverdeling loopt van diepblauw tot helder turquoise, en de Swarovski-Swoosh heeft hier een fijnere, korrelachtige structuur. Daardoor glinstert de sneaker niet continu, maar precies op de momenten dat er licht op valt.

De Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns "Blue Force" wordt geleverd met dubbele veters, reflecterende details en dezelfde zwarte Swarovski-dustbag. Nike positioneert deze duidelijk als een luxe daily runner: comfortabel genoeg voor je hardloopsessie én stijlvol genoeg om daarna zonder omkleden een koffietentje binnen te wandelen.

Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns Blue Force FOTO 1
Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns Blue Force FOTO 2
Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns Blue Force FOTO 3
Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns Blue Force FOTO 4
Swarovski x Nike Vomero Plus Wmns Blue Force FOTO 5
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 1
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 2
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 3
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 4
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 5
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 6
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 7
Swarovski x Nike Pegasus Premium Blue Force FOTO 8
Al onze content is geschreven aan de hand van onze Editorial guidelines.
Portretfotografie Tim
Geschreven door
Tim van der Reijden
  • Co-owner
  • Sneakerhead sinds 2000

Alles over deze auteur
Gepubliceerd op
maandag 01 december 2025
Bijgewerkt op
maandag 01 december 2025