Een samenwerking tussen Patta en Crocs stond niet bepaald op onze bingokaart, maar op 18 september is het toch echt zover. Dan brengen de twee merken voor het eerst samen twee Classic EXP Clogs uit. Het is tegelijkertijd de eerste keer dat Crocs samenwerkt met een Nederlands merk, best wel een dingetje dus!
Voor de samenwerking gebruikt Patta de Crocs Classic EXP Clog. De bekende Croslite-bovenkant en ventilatiegaten blijven behouden, maar onder de clog zit een veel stevigere zool dan bij de gewone Classic Clog. Crocs gebruikt een BounceLite-middenzool en een Vibram Christy-buitenzool voor extra grip en slijtvastheid. Ook krijgt het model een verstelbare en gevoerde hielband.
Er verschijnen twee uitvoeringen: de Patta x Crocs Classic EXP Clog "Almost White" en de Patta x Crocs Classic EXP Clog "Black". Bij beide colorways horen speciaal ontworpen Patta Jibbitz, waaronder een groot Patta-logo dat meerdere ventilatiegaten bedekt.