De Japanse sneakerwinkel The Apartment heeft opnieuw de handen ineengeslagen met New Balance. Ditmaal staat de New Balance 2010 centraal, die voor deze samenwerking de kleuren van een ijsvogel heeft gekregen. The Apartment x New Balance 2010 Gore-Tex "Kingfisher" combineert felblauw suède met lichtgroen mesh en opvallende oranje accenten.

The Apartment werd in 2009 opgericht door Takayuki Ohashi en is gevestigd in Kichijoji, een wijk in Tokio. De winkel staat bekend om de liefde voor streetwear uit New York en Amerikaanse mode uit de jaren negentig. Die band met New York kwam al vaker terug in eerdere samenwerkingen met New Balance, waaronder twee uitvoeringen van de 576.

Voor de nieuwste samenwerking laat The Apartment zich inspireren door de ijsvogel, die zowel in Japan als rond New York voorkomt, zij het in verschillende soorten. De opvallende kleuren van de vogel zijn terug te vinden op de sneaker. Zo bestaat de bovenkant uit lichtgroen mesh met felblauwe overlays van nubuck. Rond het grote, blauwgroene N logo zijn witte accenten aangebracht en ook de veters hebben een opvallende blauwe kleur gekregen.

Koop hier de The Apartment x New Balance 2010 Gore-Tex "Kingfisher"

Oct
31
The Apartment x New Balance 2010 Gore-Tex "Kingfisher"
Coming soon
Out now

The Apartment x New Balance 2010 Gore-Tex "Kingfisher"

U2010376
Alle verkooppunten
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 7

Felblauw suède en toch waterdicht

Een vogel als inspiratiebron is overigens niet nieuw voor The Apartment. In 2020 bracht de winkel samen met New Balance al de ML801 GORE-TEX "Toucan" uit, die geïnspireerd was op de kleurrijke toekan. Met deze Kingfisher krijgt dat vogelthema nu een vervolg op een heel ander model.

Ondanks het gebruik van suède en mesh is deze New Balance 2010 uitgerust met GORE-TEX. Dat maakt de sneaker waterdicht en ademend tegelijk, zodat hij ook tijdens regenachtige dagen gedragen kan worden. Op de hiel is een klein GORE-TEX-label aangebracht en op de tong zien we een oranje New Balance logo.

Ook de middenzool heeft een aantal opvallende details. De overwegend witte zool bevat donkerblauwe ABZORB dempingsdelen en een feloranje versteviging. Daarnaast maakt de 2010 gebruik van ABZORB SBS demping, die schokken helpt opvangen. De zwarte buitenzool heeft ook enkele oranje accenten gekregen.

The Apartment x New Balance 2010 Gore-Tex "Kingfisher" staat in Japan gepland voor 31 oktober 2026. Of de sneaker ook in Nederland en de rest van Europa verschijnt, is voorlopig nog niet bekend. We houden je daar uiteraard over op de hoogte via ons blog en onze releasekalender.

The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 8
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 6
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 12
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 11
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 10
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 9
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 2
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 1
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 5
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 3
The Apartment x New Balance 2010 Gore Tex Kingfisher FOTO 4
Al onze content is geschreven aan de hand van onze Editorial guidelines.
Tim Sneaker Squad
Geschreven door
Tim van der Reijden
  • Co-owner
  • Sneakerhead sinds 2000

Alles over deze auteur
Gepubliceerd op
dinsdag 27 oktober 2026
Bijgewerkt op
dinsdag 27 oktober 2026
The Apartment geeft de New Balance 2010 Gore-Tex "Kingfisher" de opvallende kleuren van een ijsvogel
The Apartment x New Balance 2010 Gore-Tex "Kingfisher"
Bekijk alle verkooppunten